Täydentävän työvoiman ja suorarekrytoinnin palvelu kuntien sosiaali- ja terveysalan ammattilaistarpeisiin

Ota yhteyttä

Sofita

Sofita Oy tarjoaa ammattitaitoista tukea kuntien sosiaali- ja terveysalan työvoimatarpeisiin. Tuotamme laadukkaat palvelut mm. kuntien sosiaalityön ja psykologipalveluiden tueksi ja tarpeen täyttymisen varmistamiseksi.
 
Kuntien henkilöstötarpeet ja ammattilaisten työelämätoiveet eivät aina kohtaa. Myös työelämä muuttuu - työntekijät ovat kiinnostuneita uudenlaisista ja joustavammista työurista sekä työtavoista. Me yhdistämme tarpeet ja toiveet toimivaksi kokonaisuudeksi.
 
Sofita Oy on 100 % suomalaisten yksityishenkilöiden omistama kotimainen yritys. Sofita toimii tiiviissä yhteistyössä Profiam Sosiaalipalvelut Oy:n kanssa.

rebecca-svahn-sofita-uusin.jpg

Rebecca Svahn

Palvelupäällikkö

Sosiaalityöntekijä (VTM)

040 0480 899
rebecca.svahn@sofita.fi

 

annastiina_sofita_final.jpg

Annastiina Aamurusko

Rekrytointivastaava
0405770166
annastiina.aamurusko@sofita.fi

 

emmi-elovaara-sofita2.jpg

Emmi Elovaara

Palvelupäällikkö

Sosiaalityöntekijä (VTM)

040 6361 222
emmi.elovaara@sofita.fi

(Perhevapaalla)

 

jyrki_muhonen.jpg

Jyrki Muhonen

Sosiaalityön asiantuntija

Sosiaalityöntekijä (YTM)

jyrki.muhonen@sofita.fi​​​​​​​

mikko-ailoranta-sofita.jpg

Mikko Ailoranta

Erityisasiantuntija

Sosiaalityöntekijä (VTM)​​​​​​​
mikko.ailoranta@sofita.fi

 

ralf-hjorth-sofita.jpg

Ralf Hjorth

Toimitusjohtaja
040 323 9055
ralf.hjorth@sofita.fi

 

susanna-karasti-sofita.jpg

Susanna Karasti

Sosiaalityön asiantuntija

Sosiaalityöntekijä (YTM)

040 552 2009
susanna.karasti@sofita.fi

Sofita - Kuntien ja työntekijöiden yhteensovittamista 

Haluamme varmistaa, että työntekijä on sopiva kunnan asettamiin tavoitteisiin ja tarpeeseen nähden. 

Määrittelemme kunnan kanssa yhdessä ajankohdan, jolloin kunta tarvitsee ammattilaisen apua.

Tavoitteemme on tarjota osaamisen ja henkilön kiinnostuksen mukaisia töitä.

Tarjoamme

Ammatillisesti kehittäviä ja mielenkiintoisia työtehtäviä

Kokemuksen ja osaamisen mukaisia töitä

Laadukkaan perehdytyksen yhdessä Profiam Sosiaalipalveluiden ja kunnan kanssa

Tilaisuuden omien vahvuuksien hyödyntämiseen ja itsensä kehittämiseen

Mahdollisuutta hyödyntää Profiamin moniammatillisen tiimin tukea

Monipuoliset edut esim. lounassetelit ja e-passi

Mikäli sinulle heräsi kysymyksiä tai kiinnostuit Sofitasta työnantajana, ota rohkeasti yhteyttä tai jätä suora tarjouspyyntö lomakkeella!

Yhteydenotot

Rebecca Svahn
Palvelupäällikkö
040 0480 899
rebecca.svahn@sofita.fi

 

Pakollinen
Pakollinen
Pakollinen
Pakollinen

Huom. tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Uutiskirje